Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

Çevre ve Şehircilik bakanlığı heyeti Silopi’de incelemede bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Şırnak kent merkezi ve ilçelerde yatırım atağına geçti. Bakanlıktan gelen heyet, AK Parti'li 15 belediyeyi ziyaret ederek, yapılacak çalışmalarla ilgili hazırlayacakları raporu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletecek.

15 Mayıs 2019  
 
cevre-ve-sehircilik-bakanligi-heyeti-silopi’de-incelemede-bulundu
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Şırnak kent merkezi ve ilçelerde yatırım atağına geçti. Bakanlıktan gelen heyet, AK Parti'li 15 belediyeyi ziyaret ederek, yapılacak çalışmalarla ilgili hazırlayacakları raporu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletecek.

31 Mart yerel seçimlerde Şırnak merkez olmak üzere 19 belediyeden 15'ini kazanan AK Parti, kent merkezi ve ilçelerde yatırım atağına geçti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan gelen heyet, AK Parti'li 15 belediyeyi ziyaret ederek, yapılacak çalışmalarla ilgili rapor hazırlayacak.
Aralarında Milli Emlak Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Selçuk Aydemir, Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Hidayet Uysal, TOKİ Uygulama Şube Müdürü Emrah Bıyıkoğlu, Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Mehmet Bedestenci'nin bulunduğu heyet, Silopi ilçesindeki Başverimli beldesini ziyaret etti. Programa Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş, Başverimli Belde Belediye Başkanı Medeni Tatar, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan da eşlik etti. Heyet tarafından Şırnak merkez ve diğer ilçelerde yapılacak çalışmanın sonunda oluşturularak rapor, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletilecek.
'ÜRETEN BİR TOPLUM ARZU EDİYORUZ'
AK Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, 5 yıllık eylem planı hazırladıklarını ifade ederek, "seçimden sonra 19 belediyeden 15’i Ak parti belediyeciliğine kavuştu. Biz bu belediyelerin kalkına ve 5 yıllık eylem planlarını hazırlıyoruz. Sadece belediyelerimiz değil aynı zamanda köylerimizin de sorunlarını ele alıyoruz. Özellikle köy konaklarının yapılması, içme suyu ihtiyaçlarının çözüme kavuşturulması, kanalizasyon altyapı sorunlarının bertaraf edilmesi, sulama kanallarının hazırlanması, belediyelerin enerji ihtiyaçlarının karşılanması gibi birçok konuyu ele aldığımız bu çalışma programında öyle zannediyorum ki bugüne kadar Şırnak’ta hiç olmamış bir başarılı belediyecilik anlayışını sürdüreceğiz.

Bu toplumu yaşanılır kılmanın mücadelesini veriyoruz. Üreten bir toplum arzu ediyoruz. Bunun için iki temel başlıkta siyasetimizi sürdürüyoruz. Birincisi huzur, dostluk ve kardeşlik. Huzurun ve dostluğun olmadığı bir ortamda biz kalkınmada elde edemeyiz. İkinci öncülüğümüz ise refah seviyesinin arttırılmasıdır. Bu çok geniş bir kavram. Ekonomik refahta bunun içine girer, sosyal refahta bunun içine girer. Biz bütün bunları yek vücut olarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Belde belediyesinin avlusundayız. 8 tane üst düzey bürokratımız nasıl buraya hizmet ederiz anlayışı içerisindeler. İşte halkın bunu görmesi lazım. Bundan önce milletin kendi imkanlarını, kendi sermayesini, belediyenin olanaklarını hizmetten ziyade kirli bir siyasete aktaran anlayıştan ziyade, şuan bütün enerjisini gecesini gündüzünü halkın hizmetine aktaran bir siyasal anlayıştan bahsediyoruz" dedi.

Toplantının ardından heyet Başverimli beldesinde sahur yaptı. Heyet sabah saatlerinde çalışmalarına devam etmek için Şırnak’a geçti.

Kaynak : Mehmet Selim YALÇIN
 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © silopigazetesi.net
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Silopi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi Silopi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  SİLOPİ HABERLERİ  |   GÜNCEL  |   SAĞLIK  |   EKONOMİ  |   EĞİTİM  |   SPOR  |   TEKNOLOJİ  |   YAŞAM & ÇEVRE  |   DUYURULAR  |