Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

Silopi’de STK’lar ortak görüşte toplandı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde faaliyet yapan aktif STK’lar bir araya gelerek Silopi’nin sorunları hakkında ortak görüş birliğine vardı.

21 Ocak 2018  
 
silopi’de-stk’lar-ortak-goruste-topli
 Şırnak’ın Silopi ilçesinde faaliyet yapan aktif STK’lar bir araya gelerek Silopi’nin sorunları hakkında ortak görüş birliğine vardı.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde faaliyet yürüten sivil toplum kuruşları düzenlenen programda bir araya gelerek, ilçenin sorunlarının çözümü hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Silopi’de faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruşları düzenlenen yemek programında bir araya geldiler. Dernekler temsilcileri Silopi’deki sorunları ve sorunların çözümü hakkında istişarede bulundular.

Silopi Görümlü Yolu üzerinde bulunan Eski Adı Gülcan Sesisleri yeni adı ise Saklı bahçede bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları dernekleri ilçenin genel sorunları hakkında açıklamada bulundular. Yapılan görüşmeler sonucunda Silopi için ortak bir platform oluşturulması kararlaştırıldı. Toplantı sonrası açıklamada bulunan Girikamo Koruma Kalkındırma Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Kemal Özdemir amaçlarının Silopi’deki Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya getirmek olduğunu söyledi. Başkan Özdemir yaptığı açıklamada şunları söyledi ; “Memleketinizin sizin için ne yapacağını değil, sizin memleket için ne yapacağınızı düşünmenizin zamanıdır.

Derneklerin kuruluş amacı sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, sosyal kültürel sanat, spor, eğitim ve öğretimde daha faydalı projeler yapmak ve bu konuda çalışma yapan kişi kurum ve kuruluşlara destek vermek amacıyla kurulmuşlardır. Dernekler insanların demokratik sesi olmalı, çokluğun sesi doğrultusunda, birlik ve beraberlik içinde iyi güzel ve başarılı çalışmalar yapmaktır. Bölge insanlarımızın huzuru Mutluluğu, çalışma arzuları maddi ve manevi, sorunlarına en pratik, en uyumlu, en haklı, en demokratik şekilde çözüm arayacak yaşlıların, yalnızların, mazlumların, masumların, haklıların yanında olacak tüm insanlarımızı eşit görecek çalışmalarında, doğruluğun, haklılığın, dışına asla çıkmayacak, güzel olan her şeyin yanında olmaktır. İlçemizin sorunlarını sıkıntılarını bir bütün olarak ele alacak ve bu sorunların çözümü için yasal ve kanunlar çerçevesinde çözmeye çalışmaktır.

Birlik ve beraberlik her şeyin ilacıdır. Sivil toplum kuruluşlarının tek amacı birlik ve beraberlik çatısı altında dayanışmadır. Birlik ve beraberlikle çözülemeyecek hiçbir konu ve aşılamayacak hiçbir engel yoktur. Bu tür kuruluşlar bizim için çok önemlidir. Bu kuruluşlar, insanlar arasında birlik ve beraberliğin köprüsüdür.

Bu anlamada Silopi’deki Sivil Toplum Kuruluşları ilçenin genel sorunları ve çözümleri için bir araya geldiler. Yapılan istişarelerden Silopi için ortak bir platform oluşturulması çıktı. Bunun için önümüzdeki günlerde daha geniş bir kapsamlı olacak şekilde yine toplantılar düzenleyeceğiz. Bu toplantılara Silopi’de bulunan bütün Sivil Toplum kuruluşlarını davet edeceğiz. Yaptığımız bir ilk görüşme çok olumlu geçti.

Bu bağlamda Derneğimizin çağrısıyla ilçemizin sorun Ve sıkıntılarını istişare ettiğimiz yemekli toplantımıza iştirak eden değerli milli birlik kardeşliğe Çağrı federasyonu başkanı Yaşar Tatar üyeleri Kamuran Tatar ve Kemal Tatar’a,Fikr-i Asım düşünce Derneği Şırnak il Temsilcisi Nizar Ökten ve Yardımcısı Ömer Tanışman’a,Kızılay Silopi şube başkanı Kemal Türkan’a,Sefin-i Nuh yardımlaşma Ve kültür derneği başkanı Rıdvan Tatar’a,Engeliler Derneği Başkanı Abdullah Süer’e,genel sekreteri Şehmuz Bülbül’e,Ak Ocak’ları Silopi Temsilcisi Bedirhan Ökten ve Yardımcısı Fırat Fidan’a,ilçemizin en eski esnaflarından Cemil Denli amcama,Yeşeren gençlik Derneği başkanı Fırat Haşimoğlu’na,Ziraat odası Meclis başkanı Mahmut Osmanoğlu odanın sekreteri Ferdi Encu odanın sekreteri Mesut Haşimoğlu’na,Kuyumcular Derneği başkanı Şeref Bilgin’e,1960 Silopi spor kulüp başkanı Aziz sulmaz ikinci başkanı Ahmet Kaçmaz’a,Şırnak Talasemi başkanı Nurullah Bartan ve Yardımcısı Abdullah Barkın’a,Şırnak Yeşilay il Temsilcisi Turgay birlik’e,basınımızın güzide temsilcileri Selim Yalçın,Mehmet Demirhan,Şimal Müldür,Ahmet Uçar, Yaşama Destek Arama ve Kurtarma Derneği (AVK73) Başkanı Halil Coşkun,a Derneğimizin Dernek başkan yardımcısı Zekeriya Buluş’a genel sekreteri Ömer Tuncay Ve Adem Çakmakçı’ya Ve katılım sağladıkları için hepsine teker teker teşekkür eder, İlçemiz için hayırlara vesile olmasını dileriz.

Kaynak : www.silopigazetesi.net
 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © silopigazetesi.net
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Silopi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi Silopi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  SİLOPİ HABERLERİ  |   GÜNCEL  |   SAĞLIK  |   EKONOMİ  |   EĞİTİM  |   SPOR  |   TEKNOLOJİ  |   YAŞAM & ÇEVRE  |   DUYURULAR  |